Termal Kamera Sistemleri ve Avantajları

Termal Kamera Sistemleri ve Avantajları

2020-06-24

Termal Kamera Sistemleri, Yüksek hassasiyetli, toplu ölçüm yapabilme sayesinde; Termometre ile bireysel yapılan ölçümlerin aksine iş yükü ve hata payı en aza inerken aynı zamanda doğruluk oranı ve ölçüm hassasiyeti en üst seviyeye çıkar. Temas gerektirmediği için ölçüm esnasında oluşacak bulaşma riski ortadan kalkar.

Termal Kamera Sistemleri Özellikle insanların toplu halde bulunduğu okullar, hastaneler, havalimanları, limanlar, otobüs ve tren istasyonları, üretim tesisleri ve elçilik binaları gibi alanlarda vücut ısısı yüksek kişiler aynı anda 16 kişiye kadar toplu olarak tespit edebilir, sesli ve görsel alarm sayesinde operatörü uyarabilir, olağan dışı durumları kayıt altına alabilirsiniz.

 

Termal Kamera Sistemleri Gözümüzün göremediği kızılötesi aralıkta olan termal enerjiyi tespit ederek günümüzde yaygın olan hastalıklara karşı büyük önlem almaktadır. Bununla birlikte Termal Kamera Sistemleri incelemesini gerçekleştirmiş olduğu bu aralık kırmızı ışık ve mikrodalga ışınları arasındadır. Termal kameralar çıplak gözle görülmeyen bu ışık dalga boylarını algılar ve ciddi sonuçlar doğurabilecek problemleri net olarak görebilmeyi sağlar. 

 

Termal Kamera Sistemleri ve Avatanjları

Termal Kamera Sistemleri hastalık tespitlerinde olduğu kadar, endüstriyel tesislerde oluşan ya da oluşması muhtemel sorunların çözümleri için kullanılmaktadır. Termal kameralar gözle görülmesi mümkün olmayan problemlerin kolaylıkla ve anında tespit edilebilmesini sağlayarak beklenmedik sorunların önlenmesine yardımcı olur.

Bu tespitler sayesinde işletmelerin üretim kayıpları minimuma indirilebilir ve yapılan bakım kalitesi artırılır. Bu denetim mekanizması orta ve uzun vadede ortaya çıkabilecek yüksek onarım maliyetlerini de önlemektedir.Tesisteki enerji kayıplarının fazla olduğu noktaları da tespit edebilen termal kamera sistemi, enerji tasarrufu sağlayarak maliyetlerin azaltılmasına yardımcı olur. Termal kamera kullanımı işletmelerdeki yangın riskini erken teşhis edebileceği gibi gece görüşünde de sağladığı avantajlarla ele alındığında, termal kameraların faydaları arasına can ve mal güvenliğini de üst seviyeye çıkardığını ekleyebiliriz.
 

İşte tamamıyla anlatılan bu süreç termografi olarak adlandırılır. Yani kızılötesi ışınlarının gözle görülebilecek şekilde resme dönüştürülmesi sürecine termografi denir.

 

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?