Okullara Özel Termal Kamera Sistemleri

Okullara Özel Termal Kamera Sistemleri

2020-09-04

Okullara Özel Termal Kamera Sistemleri


Son zamanların gündeminde olan yüksek ateşli ve çok çabuk bir şekilde bulaşan hastalıkların insan üzerinde saptanmasında kullanılan termal kameralar, hastalık taşıyan insanların hemen tespit edilip hastalığın daha fazla kişilere yayılmamasını amaçlar. Korona virüs(Covid-19) önlemleri kapsamında açılmaya hazırlanan okullarda, okullara özel termal kamera sistemleri hareketliliği yaşanıyor. Sosyal mesafe kuralını korumak isteyen okullar hastalıklı öğrencinin diğer öğrencilere hastalığı bulaştırmaması için okullara özel termal kamera sistemleri kuruluyor.


Termal Kamera Sistemleri Piyasa Fiyatları Ne Kadar?


Okullara özel termal kamera sistemleri, belirli özelliklere ve kullanım alanında alınması talep edilen etkiye göre değişkenlik gösteriyor. Bu özellikler arasında da termal kameraların akıllı telefonlarla uyum olması yer alıyor. Bu sayede işlevsellik kazanan kameralar, kullanım alanlarında yerlerini alıyor. Telefonlardan da kontrol edilebilen kameralar, bu anlamda kullanıcıya kolaylık sağlıyor. 2-25 bin dolar arasında değişiklik gösteren bu okullara özel termal kamera sistemleri, bizde sadece ve sadece 1.250₺


Amaç Okul Önünde Kuyruk Oluşturmamak


Öğrenciler, öğretmenler ve geriye kalan tüm personeller, sağlıklı ve güvenli bir şekilde eğitim kurumları içerisine alınıyorlar ve ateş ölçümü, maske kontrolü, sınıftaki öğrenci sayısı sınırlandırması, ders saati kısıtlaması ve tek kişilik sıralar gibi önlemlerin dikkate alınması planlanıyor.

 

Okul girişinde ateş ölçümünün ve maske kontrolünün teker teker yapılması zorlu ve uzun süreli bir işlem olacağı başta olmak üzere bu esnada giriş yaparken kuyruk oluşması da sosyal mesafe açısından korunmayı zorlaştırabiliyor. Bu durum göz önünde bulundurularak son teknolojiye sahip olan okullara özel termal kameralar devreye giriyor.

 

Termal kamera sensörü sayesinde okula giriş yapan öğrencilerin vücut sıcaklıkları aynı anda değerlendirilebiliyor ve analizler sayesinde maske takılıp takılmadığı da doğrudan belirlenmiş oluyor. Vücut sıcaklığı belirlenmiş olan kişiler eğer normalin üzerinde bir sıcaklık değerine sahip ise ya da maske takılmamış olduğu tespit edilirse hem sesli hem de görsel bir uyarı veren termal kamera renkleri ile mevcut durumu doğrudan görüntüleme şansı sunuyor.

Bünyemizdeki Ürün Çeşitlerimiz


Bünyemizde siz değerli müşterilerimizin bütçesini düşündük ve buna göre fiyatlar oluşturduk. Bunun yanında artık günümüzde hızla yayılan korona virüsünün semptomlarından biri olan yüksek ateşi ölçmede yarayan termal kameralarımızın çeşidini sizin için arttırdık. İşte termal kamera çeşitlerimiz;
 

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?