Ateş Ölçer Termal Kamera

Ateş Ölçer Termal Kamera

2020-08-07

Ateş Ölçer Termal Kamera Hakkında

Ateş Ölçer Termal Kamera, iç mekanlarda noktasal ısı ve yüksek ateş tespitine yönelik kullanılır. Bulaşıcı hastalıkların yayılma riskinin yüksek olduğu zamanlarda stratejik noktalara konumlandırılarak vücut ısısı normal değerlerin üzerinde olan kişilerin çalışma sahasına girmeden engellenmesine olanak sağlar
 

Ateş Ölçer Termal Kamera,​ konumlandırıldığı iç mekanlarda noktasal ısı ölçümü yapar ve yüksek ateşe sahip kişileri tespit eder, sesli ve görsel uyarı verir. Özellikle bulaşıcı hastalıkların yayılma riskinin yüksek olduğu dönemlerde vücut sıcaklığı normal değerlerin üzerinde olan kişilerin çalışma sahasına girmeden engellenmesine olanak sağlar. İstenirse, maske kullanmayan kişileri de algılar ve uyarır.
 

Ateş Ölçer Termal Kamera, güvenli bir mesafeden algılama yapar ve vücut sıcaklığını diğer ısı kaynaklarından ayırt eder. 5 metreye kadar güvenli bir mesafeden, 35 derecelik görüş açısı içerisinde noktasal ve bölgesel ölçüm yapabilir. Kesintisiz video kayıt özelliğine sahip termal kamera sistemleri, 6 farklı sıcaklık sınırı belirleme olanağı sağlar ve her biri için uyarı verir. Ateş ölçer termal kamera sistemlerinin mobil, duvar ya da tavana monte edilebilen seçenekleri mevcuttur.
 

Ateş ölçer termal kameraların hassasiyetleri istenen sıcaklıkta, genelde 36°C – 37°C üzerinde alarm verecek şekilde ayarlanır. Bu sıcaklık derecesine sahip kişiler kameranın görüş açısına girdiğinde, sesli veya görsel alarm, kayıt vb. fonksiyonlar aktif hale gelerek tespit senaryoları oluşturulur.
 

Termal kameranın siluet olarak görüntü vermesi sebebiyle insanları kayıtlı görüntü üzerinden ayırt etmek zordur. İlgili kameranın görüntüsü bir bilgisayar üzerinden kameranın hemen yanında takip edilmelidir.
 

Ateş Ölçer Termal Kameraların Özellikleri

✓ Hastalıkların yayılma riskine karşı koruma sağlamaya yardımcı olur.

✓ Ek yazılım ile ateş ölçüm kaydı tutabilir.

✓ Kolay ve pratik kurulma sahiptir.

✓ Portatif aparatı sayesinde istenildiği zaman istenilen yere konumlandırılabilir.

✓ Mevcut kartlı geçiş ya da biyometrik sistemlere kolayca entegre edilebilir.

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?