Termal Kameralar Endüstriyel Alanda Nasıl Kullanılır?

Termal Kameralar Endüstriyel Alanda Nasıl Kullanılır?

2020-12-07

Endüstriyel Alanda Nasıl Kullanılır?

Isı yayan nesnelerin ısı değişimleri bulunan alanda farklı oldukları için nesnelerin sıcaklık ayarlarını termal kameralar ile ayırt edilebilirler. Bu sebeble elektrik sistemlerinde bağlantılarında, ekipman ve parçalarında yaşanan ısı değişimlerini kontolü ve hata tespiti için termal kamera sistemleri ile kontolü yapılmaktadır.  Elektronik sistemleri üzerinde termal kamera ile yapılan incelemeler sistemlerin arıza tespit, sistemler sorun ve ısınmalar ile hasar ile sonuçlanacak durumları önce tespit ederek daha büyük zararlar için önceden tedbir alınabilmemiz için öncelik sağlar.  

 

Termal Kameralar  Hangi Endüstiriyel  Alanlarda Kullanılır

 

Termal Kameralar hayatımızın her alanında ısı ölçme alanında kullanılmaktadır. Endüstriyel alanda ise Elektririk arıza tespitlerinde Elektrik panoları, Trofolar. Isınan mekanık parça tespitinde, ısı üretim kazanları ve ekipmanlarında, Kompresör başlıklarında ve Motor ve jeneretör başlıklarında , Buhar sistemleri ve ekipomanlarından kullanılır.  

 

Termal Kameraları Arıza Tespitinin Faydaları Nedir?

 

  • - Hasar Öncesinde, yapılacak olan tamir, hasar tespit ve bedeli ölçülebilir. 
  • - Hasar oluşmadan önce gerekli tedbirlerin alınması için gerkeli süre kaznadırması 
  • - Hasar öncesi sorun tespiti ile uzun süreli enerji kesintilerin önüne geçerbilir. 

 

Müşteri destek ekibimiz sorularınızı cevaplamak için burada. Bize herşeyi sorabilirsiniz. WhatsApp ile size anında dönüş yapılacaktır.
Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?